Předpisy záloh na teplo

Dodavatel tepla a teplé vody, AVIA, a.s., oznámila, že od 1.1.2010 se zvyšuje předběžná cena tepelné energie z původních 466,40 Kč/GJ na 496,20 Kč/GJ. Celkem máme předepsánu roční zálohu ve výši 652.800,- Kč (měsíčně: 54.400,- Kč) při plánovaném odběru 1196 GJ.

Součástí navrženého dodatku ke Smlouvě o dodávkách tepla je i odběrový diagram pro r. 2010. V něm ale došlo k úpravám oproti navrhovaným měsíčním odběrům. Pod tímto diagramem s datem 8.12.2009 je podepsána JUDr. Jacháčková. Výbor SVJ si vyžádal od AVIA, a.s., všechny smluvní podklady k dodávce tepla vč. všech dodatků (od pověřeného vlastníka jsme nic z toho nedostali), a dokumenty, které byly prokazatelně podepsány až po odvolání pov. vlastníka, budou zpětně jako neplatné výborem znovu posuzovány.

Přestože došlo k navýšení ceny tepla, nepředpokládáme, že budeme muset přistoupit k navýšení celkových měsíčních  záloh vlastníků; tento nárůst by spolehlivě měly vykrýt ušetřené prostředky v ostatních položkách rozpočtu.

Příloha: naskenovaný návrh dodatku č. 4 ke Smlouvě o dodávce tepelné energie (PDF – 1 223 kB)

2 komentáře

Got Something To Say:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

bude se nejak hybat s rozvrzenim zaloh? a kdy pripadne pocitate vydat nove predpisy zaloh?

Ano, chystáme nové předpisy záloh. Nebudou ale dříve než vyúčtování, pro které teprve dostaneme od SBD podklady. A nebudou ani před shromážděním, protože to musí rozhodnout, jestli se změní způsob rozúčtování z počtu osob na m2 (a příp. u kterých položek).
Úprava záloh je nutná, protože jen na teplo SVJ každý měsíc na zálohách zaplatí cca o 10 tis. víc, než se mu vrátí v podobě vybraných záloh od vlastníků. Nicméně v konečném zúčtování by se současné měsíční platby neměly výrazně navyšovat (šetříme všude jinde).

Copyright © 2023. Powered by WordPress & Romangie Theme.