Lentilková malá domů

Projekt Letňanských lentilek už není jen truc akcí prosazenou jedním radním proti vůli a hlasitému odporu místních. Jak se ukazuje, je to současně nástroj pro vyvádění veřejných peněz do struktur, které jsou personálně propojené s představiteli Rady Městské části Praha 18.

Dokladem toho je předražená investiční akce psí hřiště v Malkovského ulici v ceně 300 tisíc korun. Bez ohledu na to, že Letňany mají podobných zbytečných ploch více než jiné městské části, je tato částka určená na pořízení tří prvků agility na louce přemrštěná. Zajímavější však než výše investičního záměru je osoba jejího příjemce.

Z veřejně dostupných dokumentů (zápisu ze srpnového jednání Rady ÚMČ) vyplývá, že na návrh radního Mikuleckého byla pro realizaci této „lentilky“ vybrána firma STAW Wurm s.r.o. Jediným jednatelem této firmy je podle obchodního rejstříku jistý Arnošt Wurm. Stejný Arnošt Wurm v pozici předsedy představenstva figuruje i ve společnosti PRAGA TOWER a.s., kde v tomto statutárním orgánu zasedá vedle Jana Mikuleckého. Kruh se tedy uzavírá: stavební zakázka přidělená známému, s nímž radní, který o zakázce rozhoduje, podniká jinde.

Vzhledem k úpornosti, s jakou stávající vedení letňanské radnice projekt Lentilek prosazuje, nemůže být pochyb o tom, že podobných překvapení se dočkáme ještě více…

3 komentáře

Got Something To Say:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

no comment. Je nam vsem jasne, ze tady jako nikde jinde, o vsem rozhoduji penize….

Jaktože je daný radní stále radním? Opozice se nesnaží situaci vyřešit nebo si jen přihřívá polívčičku???

Mikulecký již naštěstí není radním, kupčení s hlasy při minulých volbách mu v modré partaji zlomilo vaz, bohužel však zatím stále zůstává zastupitelem a na svobodě. Snad všeho dočasu.

Copyright © 2023. Powered by WordPress & Romangie Theme.